5 vychytávek na použití Instagramu, o kterých jste dosud nevěděli

Instagram je sociální síť, která se mění často a rychle. Do aplikace se tak přidávají novinky, o kterých uživatel občas nemá ani tušení. Víte, jak skrýt něčí stories, aniž byste jejich profil přestali sledovat? Jak zařídit, aby vám neutekly příspěvky vašich přátel? Nebo jak se zbavit otravných upozornění?

Nevíte? Nevadí, tak čtěte dál. Máme pro vás 5 lifehacků, které vám zpříjemní každodenní používání Instagramu. Věděli jste, že tohle všechno Instagram umí?

#1 Jak skrýt něčí stories, aniž bych je přestal/a sledovat?

Každý známe nějaký ten profil, u kterého příběhy každý den vypadají takhle:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Chcete si od nich dát pauzu, ale zároveň vám nevadí jejich příspěvky?

Jděte na profil účtu, u kterého chcete vypnout stories, klepněte na tři tečky a vyberte možnost skrýt příběh. Netýká se to jen stories z jednoho dne, ale jejich příběhy se skryjí, dokud to znovu nezapnete.

#2 Jak na to, aby se mi na Instagramu zobrazovaly příspěvky přátel jako první?

Bohužel chronologický feed už asi nikdy neuvidíme. Ale pokud vám vadí, že příspěvky blogerů nebo známých osobností vyhodnotí Instagram jako zajímavější než příspěvky od vašich kamarádů, můžete udělat tohle:

Jděte na profil, který vás zajímá, a klepněte na zvoneček v pravém horním rohu. Pak si můžete nastavit, jestli chcete být upozornění na příspěvky, anebo i stories a živá vysílání.

Pak už vám žádná instagramová aktivita vašich kamarádů neuteče.

#3 Jak se zbavit otravných upozornění na živá vysílání nebo aktivitu uživatelů, která vám nic neřeknou?

Zbytečných upozornění se zbavíte v nastavení vlastního profilu pod ikonou zvonečku – upozornění. Instagram má spoustu kategorií upozornění – doporučujeme kategorie projít a pak vypnout například:

  • upozornění na první příspěvky a příběhy
  • přátele na Instagramu
  • živá vysílání a
  • celou kategorii upozornění “Od Instagramu“.

Pokud spravujete více účtů, je potřeba pro každý účet nastavit upozornění zvlášť. Dá to práci, ale je to příjemné, když chodí pouze upozornění na události a akce, které vás zajímají.

#4 Jak funguje Instagram archiv?

Do archivu se ukládají všechny vaše stories, když po 24 hodinách “zmizí“. Pomocí archivu jde taky vytvořit výběry ze stories, skrýt nechtěné fotky z profilu nebo znovu zhlédnout živá vysílání.

Dostanete se tam znovu přes ikonku menu na vašem profilu. Pokud pak klepnete na archiv, jde nahoře rozbalit menu, kde se ukazuje celý archiv vašich příběhů, příspěvků a živých vysílání. Dokonce můžete i narazit na mapu všech stories, ve kterých jste použili označení polohy.

Do archivu se sice živá vysílání a stories ukládají automaticky, ale příspěvky z profilu tam musíte vložit sami. Archiv je nejlepší použít, pokud už některé fotky nechcete mít na profilu, ale je vám líto je smazat. Jednoduše najedete na fotku, kterou chcete skrýt, klepnete na tři tečky vpravo nahoře a klepnete na archivovat.

Pokud chcete archivovanou fotku vrátit na profil, stačí ji najít v archivu, klepnout na ni a pomocí tří teček vybrat možnost zobrazit na profilu.

#5 Jak trávit na Instagramu méně času?

Už jste potřetí za den spadli do červí díry obsahu a najednou zjišťujete, že jste na Instagramu strávili 4 hodiny? Věřte, že v tom nejste sami. To, kolik času trávíte na Instagramu, můžete změnit jednoduše:

Na svém profilu klepněte vpravo nahoře na ikonku menu a pak si otevřete vaši aktivitu. Vyberte „čas“ a dole ve správě času hledejte nastavení denního připomenutí. Pak, když dosáhnete časového limitu, Instagram vás upozorní.

Trochu radikálnější způsob je pak přímo v nastavení telefonu. Pokud máte Iphone, zvolte v nastavení telefonu čas u obrazovky a limity pro aplikace. Pak si jednoduše přidáte Instagram a časový limit, který nechcete překročit. Když limit překročíte, telefon vám automaticky “zamkne“ aplikaci.

A pro android existuje spousta aplikací, ve kterých můžete udělat to samé.

Jaký je váš oblíbený life hack nebo vychytávka, kterou používáte na Instagramu? Našli jste v článku něco nového, co začnete používat?

Nezávazná poptávka

Neváhejte kontaktovat náš tým a dozvědět se více o námi poskytovaných službách a více nabídkách pro Vaše podnikání!