Velká změna v indexaci stránek. Pokud se web nezobrazí na mobilu, Google ho nebude indexovat

Nejedná se o přehnaný titulek, Google se k tomu takto opravdu vyjádřil. Od 5. července budou stránky nedostupné na mobilních zařízeních neindexovaté. Jedná se tak o velkou novinku pro SEO optimalizace webových stránek. Proč se tak stalo, co k tomu napsal samotný Google a jak na to reagovat? Na to se podíváme v dnešním, poměrně krátkém, článku.

Co k tomu říká Google?

Google 3. června 2024 vydal blogový příspěvek (1), ve kterém píše, že od 5. července nebude indexovat stránky nedostupné na mobilních zařízeních. Weby totiž místo Googlebot desktop crawler bude procházet Googlebot Smartphone crawler. Ten je zaměřený na procházení stránek dostupných pro mobilní zařízení. Googlebot desktop crawler se bude používat jen občasně například v případě zobrazování produktů, nebo Google Careers.

Jak na to reagovat?

Dobrá otázka pro každého majitele webových stránek – jednoduše se přizpůsobte. Doporučujeme udělat SEO audit (o něm jsme psali v tomto článku) a zjistit, jestli jsou všechny vaše stránky dostupné na mobilních zařízeních. Může vám s ním pomoct marketingová agentura, nebo SEO specialista se kterým spolupracujete. Sám Google tvrdí, že se většina uživatelů nemusí bát, že jejich stránky nebudou indexovány. Pokud ale máte stránky už několik let, doporučujeme dostupnost na telefonu zkontrolovat.

V dnešním článku jsme vám představili novinku v SEO světě. Pokud chcete zůstat v obraze, sledujte náš blog. Jsme stále v obraze a díky tomu proto klientům zajišťujeme skvělé výsledky na poli SEO optimalizace.

Použité zdroje:

  1. Mobile-indexing-vLast-final-final.doc | Google Search Central Blog

Nezávazná poptávka

Neváhejte kontaktovat náš tým a dozvědět se více o námi poskytovaných službách a více nabídkách pro Vaše podnikání!