Pohybujte se na internetu bezpečně, používejte VPN!

Nejste si jistí, zda je vaše soukromí na internetu v bezpečí nebo máte pocit, že vás na internetu někdo sleduje? Třeba když vám vyskočí reklama na téma nebo produkt, o kterém jste zrovna s někým hovořili? Jedním z řešení, jak se tomu vyhnout, je VPN.

Přijde vám, že se s VPN najednou roztrhl pytel?

V roce 2020 muselo spousta lidí přejít naplno do online prostředí, z důvodu, který je nám všem velmi dobře známý. Byl to velký a rychlý skok z offline prostředí do online prostředí a tím pádem spousta lidí muselo vyřešit bezpečí na internetu. Na trhu je několik řešení VPN, firmy se předhánějí v získávání zákazníků a k vlastní propagaci používají influenceryonline reklamu na různých kanálech. Nejčastěji se můžete potkat s propagací VPN na kanálech streamerů nebo youtuberů.

Položili jste si právě otázku, co VPN vlastně je? Nebojte, hned se to dozvíte.

VPN neboli Virtual Private Network je vlastně zabezpečené šifrované připojení, které skryje vaší IP adresu. Takže můžete v klidu (a hlavně anonymně) brouzdat na internetu. Taky nemusíte být IT odborník, abyste si VPN na svém počítači zvládli nastavit.

Výhody a nevýhody VPN

Už samotné VPN je samo o sobě zajímavé, ale skrývá další výhody, o kterých jste možná ani nevěděli. VPN ukrývá vaši pravou IP adresu a před připojením k internetu si můžete vybrat novou IP adresu, přes kterou byste se chtěli připojit. Zároveň se vaše nová IP adresa může nacházet prakticky kdekoliv, v jakékoliv zemi světa.

Výhodou VPN je třeba přístupnost obsahu streamovacích služeb z různých zemí. Pokud nějaké určité filmy nebo seriály nejsou ve vaší zemi dostupné, ale v USA ano, tak se jednoduše připojíte přes IP adresu v USA.

Další výhodou je přístup k blokovaným stránkám. Například na pracovišti máte omezený přístup k internetu anebo nemáte přístup ke všem webům. To s VPN jednoduše obejdete. S obcházením nekončíme, jelikož obcházení cenzury je také jedna z výhod. Cenzurou se myslí, že v některých zemích je omezen svobodný přístup k informacím. A v neposlední řadě je tu ochrana před cenovou diskriminací.

VPN je sice skvělý nástroj pro uživatele internetových služeb, avšak i tento nástroj má své stinné stránky. Služby nemusí být pokaždé kvalitní a někdy se může dokonce stát, že VPN bude blokováno, ačkoliv si myslíte, že jste nad tím vším vyzráli. Další nevýhodou je pomalejší připojení, protože k připojení se využívá více serverů. S dobou se tyto věci ale mění a negativa mizí, protože některým provozovatelům se daří optimalizovat rychlost.

Rozhodl jsem se vypsat, za mě, TOP 3 poskytovatele služeb VPN.

  • ExpressVPN, jehož největší předností je rychlé připojení a možnost sledovat videa nebo filmy až ve 4K rozlišení.
  • CyberGhost, který v sobě zahrnuje Ad-blocker (protože nikdo nerad vyklikává vyskakovací okna s reklamou).
  • A na závěr NordVPN, které také disponuje Ad-blockerem.

Spousta z poskytovatelů VPN má v tuto chvíli akční nabídky, tak bych neváhal a mrknul se.

Já ovšem nyní nevyužívám žádnou z výše zmíněných služeb společností poskytujících VPN, protože existuje i další možnost. Možná není tak efektivní, ale na mé užívání stačí. Mám VPN jako součást antiviru, konkrétně je to McAfee antivirus. Tím mám dvě služby za cenu jedné, a navíc je můj počítač chráněn před různými viry.

Ale ještě je tu jedna možnost! VPN pro firmy!

Výše zmíněné možnosti VPN jsou spíše pro jednotlivce, ale VPN mohou využít i celé firmy. Například společnost Samohyb poskytuje firemní cloud VPN. Prostřednictvím jejich VPN technologie zajišťují bezpečný vzdálený přístup a ochranu firemních systémů. To znamená, že v této době lze mít přístup k firemní databázi a serverům z domova.

Samohyb provozuje vlastní globální infrastrukturu a dokáží spustit přístupovou bránu kdekoliv na světě do několika minut. Pro připojení k firemní cloud VPN vyvinuli aplikaci GoodAccess.

A rozdíly mezi klasickou VPN a cloud VPN? U klasické VPN se připojujete k určitému místu kdekoliv v zemi, zatímco u cloud VPN to vypadá, jako by se každý z firmy připojoval z jednoho místa.

A jaký je váš názor na VPN? Užitečný nástroj, nebo se bez něj obejdete? Podle mě to každopádně stojí aspoň za vyzkoušení.

Nezávazná poptávka

Neváhejte kontaktovat náš tým a dozvědět se více o námi poskytovaných službách a více nabídkách pro Vaše podnikání!